1 2 3 ... 13 >

ÇİKOLATALAR

Birbirinden leziz çikolata çeşitlerimizi keşfedin.

Çikolata herkesin severek tükettiği en popüler lezzetler arasındadır. Kakao ağacının çekirdeklerinin çeşitli tatlandırıcılarla harmanlanmasıyla elde edilen çikolatanın farklı lezzetlerle tamamlanarak hazırlanan pek çok çeşidi vardır. Çikolatalar tek başına tüketildiği gibi farklı tatlı ve hamur işlerine lezzet katmak amacıyla içlerine eklenerek de kullanılır. Bu nedenle birçok pasta ve tatlı ustasının en büyük yardımcılarından biri durumundadır. Çikolata çeşitleri özel günlerde ve kutlamalarda en çok rağbet gören hediyelik ve ikramlık tatlılardandır. Bolçi’nin titiz ve özenli bir üretim süreciyle hazırlanan tüm çikolata çeşitleri, tüketicilere birbirinden şık ambalajlarla sunulur. Siz de hem kendinizin hem de sevdiklerinizin damak zevkine uygun birbirinden lezzetli çikolataları Bolçi ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Çikolata Özellikleri 

Sevilerek tüketilen ve birçok alanda kullanılan çikolata, lezzeti, kokusu ve aromasıyla hem molaların hem de ikramların vazgeçilmezlerindendir. Tadı ve aroması bu lezzetli ürünlerin en belirgin özellikleridir. Koku da her çikolata çeşidine has olan özellikler arasındadır. Üretimlerinde kullanılan kakao yağı, yağsız kakao kuru maddesi, süt ve şeker gibi maddelerin kullanım oranları tat, aroma ve kokunun üründen ürüne değişmesini sağlar. Aynı şekilde ürünün içine katılan meyve ve yemişlerin türü ve miktarı da bu üç özelliği önemli oranda etkiler. Üretimde kullanılan malzemeler her ürünün rengini de değiştirir. Kullanılan malzemelerin çok çeşitli olması her çikolatanın farklı kalori değerlerine sahip olmasına da sebep olur. Özellikle içinde bol miktarda kuruyemiş ve şeker olan çeşitler daha fazla kalori değerine sahiptir. Tüm çeşitlerde ortak hammadde olan kakaonun içinde, yağ, lif, azot gibi mineraller ve bileşikler bulunur. Kakao çekirdeklerinde kafein, flavanol maddeleri ve triptofan adlı bir aminoasit de mevcuttur.

Çikolata Çeşitleri 

Lezzetiyle sofraları süsleyen çikolatalar eritilerek kullanılabildiği gibi katı olarak da tüketilebilir. Kakaonun çekirdekleri ve yağının yanı sıra istendiğinde farklı oranlarda süt ve şeker ilave edilerek farklı tat ve aromalara sahip çeşitler elde edilir. Kakao, şeker ve sütün değişen oranlarda kullanılmasıyla sütlü, bitter ve beyaz çikolata elde edilir. Bu çeşitler farklı kalıplar kullanılarak değişik formlarda üretilir. Bu formların bazıları tablet, bar, kaşık, harf, madlen, mantar olabilir. Tablet çikolata dahil tüm formların üretiminde farklı meyveler, kuruyemişler, tatlandırıcılar, krema, karamel gibi malzemeler kullanılarak da sütlü, bitter ve beyaz çikolatanın onlarca çeşidi elde edilir. Bolçi, en sevilen meyveleri, kuruyemişleri eşsiz kıvamıyla damaklarda unutulmaz bir lezzet bırakan çikolata ile buluşturan lezzetler üretir. Ayrıca Türkiye’nin en meşhur çikolatalarından Beyoğlu ve Bolu Çikolatası ile spesiyal çikolata çeşitlerini de sizlere sunar.

Sütlü Çikolata

Sütlü çikolatalar en sevilen Bolçi çeşitleri arasında yer alır. Sütlü çikolata seven herkes damak zevkine uygun bir çeşit bulabilir. Farklı yemişler ve meyveler kullanılarak üretilen değişik formlardaki sütlü çeşitler de vardır. Pirinç patlaklı, fındıklı ve üzümlü, meyveli, badem ve portakallı, bonibonlu, ayva ve bademli, goji berry ve chia tohumlu, yaban mersinli ve bademli sütlü çikolatalar tablet formundaki çeşitlerdendir. Kare şeklindeki madlen çikolata ve antep fıstıklı ve fındıklı napolitenler de Bolçi’nin en sevilen ürünleri arasında yer alır. Kaşık, trüf, draje, harf, madalyon ve bar formunda sütlü Bolçi çeşitleri de vardır. Beyoğlu ve spesiyal çikolataların da sütlü çikolata çeşidi bulunur.

Bitter Çikolata

Acı tatları sevenlerin vazgeçemediği bitter çikolatanın da sütlü çikolata gibi pek çok çeşidi vardır. Bol miktardaki kakao oranıyla dikkat çeken bu çeşitler sütlü olanlara göre daha az kalori içerir. İçine antep fıstığı, badem, fındık, yer fıstığı gibi kuruyemişlerin yanı sıra portakal, bisküvi gibi farklı malzemeler katılarak üretilen çeşitleri vardır. Tablet, madlen, kaşık, bar, şerit formları bulunan bu lezzetin Bolu, Beyoğlu Çikolatası ve spesiyal çeşitleri de bulunur.

Beyaz Çikolata

Bu ürün çeşidinin de sütlü ve bitterde olduğu gibi pek çok müdavimi ve çeşidi vardır. Vişneli, karamelli, Antep fıstıklı, bademli, karışık meyveli, ahududu, çilek ve goji berry’li gibi çeşitler beyaz çikolata sevenlerin damak zevkine hitap etmeyi başarır. Bu ürün çeşidinin form olarak ise tablet, mantar, kaşık, harf, draje ve trüf çikolata gibi seçeneklerini bulabilirsiniz. Damaklarda eşsiz bir tat bırakan beyaz çikolata lezzetinin Bolu Çikolatası ve spesiyal çikolataların yapımında da kullanılan çeşitleri vardır.

Çikolata Fiyatları

Çikolata fiyatları hangi çeşidin seçileceği konusunda tercih yaparken önemli rol oynar. Sevdiklerinize hediye gönderirken veya kişisel tüketim için satın alırken en uygun ürünü belirleme aşamasında bütçe de belirleyicidir. Çikolata fiyatları genellikle ürünün içeriğinde hangi malzemenin ne oranda kullanıldığı, ürünün gramajı ve ambalajı gibi faktörlerin etkisiyle değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar geniş bir skalaya sahiptir. Farklı ürün kategorilerinde her bütçeye uygun bir seçenek bulunur. Tercihinize sunulan onlarca ürün arasından bütçenize, damak zevkinize ve beklentilerinize en çok uyan lezzetleri siz de Bolçi’de bulabilirsiniz.

Bolçi ile Çikolata Siparişi 

Bolçi’nin hemen hemen herkesin damak zevkine hitap eden ürün çeşitliliği arasından ister kendiniz ister sevdikleriniz için en uygun lezzeti bulmanız mümkün olur. Tüm çeşitler özenle seçilmiş malzemeler kullanılarak eşsiz tariflerle hazırlanır. Siz de sevdiklerinize ve kendinize güzel bir lezzet şöleni yaşatmak için Bolçi’den online olarak kolaylıkla sipariş oluşturabilir, hazırladığınız tatlıları ya da kahve molalarında ikramlarınızı taçlandırabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR