Tükendi
Bu ürünümüz için minimum sipariş miktarı 3 adettir. Ürün görselinde gözüken 3 çeşit bir arada gelecektir. 
₺12,00 KDV Dahil

 

Trüf Nedir?

Trüf çikolata ile aslında birçok yerde karşılaşmışsınızdır ve eğer şanslıysanız tadına da bakmış olabilirsiniz. Fakat trüf çikolatanın nasıl yapıldığını bilmeden iştahla yemek bir yana isminin nereden geldiğini duymamış olabilirsiniz. Trüf aslında, meşelik alanlarda meşe ağaçlarının köklerinde 5 ile 20 cm toprak derinliğinde yetişen bir tür mantardır. Peki bu mantar ile çikolatanın yolları nasıl kesişmiş olabilir? Çünkü trüf çikolata, anatomik olarak trüf mantarına benzemektedir. 

 

Trüf Mantardan Trüf Çikolataya...

Trüf yer mantarına benzetilen trüf çikolata, elle küçük toplar halinde şekil verilerek üretilen, tek ısırık büyüklüğündeki çikolatalardır. Zaten adını aldığı trüf mantar da ceviz büyüklüğündedir. Trüf çkolatanın birçok çeşidi vardır, fakat temel olarak iki malzeme gereklidir: çikolata ve krema. Trüf çikolata birçok şekilde üretilebilir. Farklı şekillerde kalıplanabilir, parlak süslü şeylerle veya fındık, hindistancevizi vb farklı malzemelerle kaplanabilir. Daha sonra bu çikolata kakao tozunda yuvarlanır. Nihai durumda çikolatanın dış malzemesi kakao ile birleşine meydana gelen şekilsiz biçimi doğal, samimi bir görünüm alır. Bu rustik görüntüsü sebebiyle trüf çikolata adını trüf mantardan alır. 

 

Trüf Çikolata Nedir?

Trüf çikolata; Fransızca’da Truffe en chocolat olarak bilinen, şekli sebebiyle domalan mantarını andıran, içi ganaj, dışı çikolata veya kakao tozu ile kaplı bir tür şekerlemedir. Trüf çikolata ilk defa 1895 yılında Chambéry, Fransa'da Antoine Dufour tarafından üretildi. Çikolatanın bilinirliliği ise, Antoine Dufour tarafından 1902'de Londra'da açılan Prestat çikolata dükkanı sayesinde arttı.

 

Bu ürünün en ilgi çekici ve farklı yanı içindeki dolgusudur, çünkü çikolata asıl lezzetini bu dolgudan alır. Fındık, badem gibi çeşitli dolgular ile üretilen trüf çikolata çeşitleri, farklı ve şık tasarımları ile usta ellerden çıkarak en leziz anların yaşanmasına katkı sağlar. 

 

Nefis bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolata ile birleşen özel dolgu tarifi, en keyifli anların destekleyicisidir. Bu çikolataları ikram etmek için, kahve keyiflerinde tatlı bir an yaşamak için, hediye etmek ya da atıştırmalık tüketmek için en tatlı ürünlerdir. İçeriğindeki dolgusu sayesinde tarifi olmayan eşsiz bir deneyim sunan trüf çikolata çeşitleri, bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolatanın tadını, doyum olmayan lezzeti ile buluşarak tarif edilemez bir tatlı deneyimi sunar.

 

Trüf Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

Her damak zevkine hitap edecek şekilde çeşitlendirilmiş trüf çikolata çeşitleri ise aşağıdaki gibidir:

Truffello Bonbon Trüf Çikolata 270gr: Frambuazlı, Hindistan Cevizli, Antep Fıstıklı, Bademli ve Bitter dolgulu sütlü ve beyaz çikolatalı trüfler içerir.

Truffello Tırtıklı Trüf Çikolata 270gr: Frambuazlı, Karamelli, Vişneli, Sütlü ve Bitter dolgulu sütlü, beyaz ve bitter çikolatalı trüfler içerir.

Truffello Kırmızı Meyveli Trüf Çikolata 270gr: Frambuaz, Vişne ve Çilek dolgulu sütlü, beyaz ve bitter çikolatalı trüfler içerir.

Bunun yanı sıra karışık trüf çikolata çeşitlerinin yer aldığı 4'lü, 8'li ve 16'lı trüf çikolata kutu seçenekleri de yer almaktadır.

 

 

 

Bolçi Trüf Çikolata 

BOLÇİ kalitesi ile üretilen trüf çikolata çeşitlerinde tıpkı diğer ürünlerdeki gibi domuz yağı ya da katkıları da bulunmamaktadır. Bunun yanında alkol, sağlığa zararlı kimyasal gibi maddeleri de içermeyen trüf çikolata çeşitleri, her yaştan bireyin tüketimine uygun olacak şekilde üretilir. En kaliteli ve hijyenik şekilde tüm çikolata sevenlere ulaştırılan bu ürünlerin her biri yıllara dayanan BOLÇİ deneyimi ve ustalığı sayesinde hazırlanarak raflardaki yerini alır. 

 

Tarifi olmayan nefis dolgu çeşitlerinin bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolata ile eşsiz birlikteliği olan trüf çikolata çeşitleri, BOLÇİ’nin yıllara dayanan deneyimi ve kalitesi ile sizlere sunuluyor ve en şık tasarımdaki ambalajı ile de tazeliğini ve özelliğini koruyarak her an tüketime hazır halde korunuyor. Trüf çikolata çeşitlerinin birbirinden leziz dolguları ile çikolata hazzını doruklarda yaşamaya ve BOLÇİ ustalığı ile kaplanmış bitter, beyaz ya da sütlü çikolatanın akıllara durgunluk veren lezzetine ortak olmaya ne dersiniz? 

 

Trüf çikolata çeşitleri, özenle seçilmiş en kaliteli BOLÇİ çikolataları ile hazırlanır ve yıllara dayanan BOLÇİ deneyimi de trüf çikolata çeşitleri ile taçlanarak en keyifli anlarda tüm çikolata sevenlerin yanında olmayı amaçlar. Bu çikolataların her biri özenle üretilir ve en sevilen lezzetler ile birleşerek her damak tadına hitap etmeyi amaçlar. Şık ambalajlar ile süslenen BOLÇİ çikolata çeşitlerinin her birinde olduğu gibi trüf çikolata çeşitleri de en kaliteli şekilde ambalajlanarak hediye etmek için de tüketmek için de ikram etmek için de en uygun şekilde hazırlanır. Bu ürünlerin her biri en kaliteli malzemelerden üretildiği için her yaşa hitap edecek içeriklere sahip leziz ürünlerdir. 

 

Tarifi Olmayan Bir Lezzet

Trüf çikolata çeşitlerinin tadına doyulmaz lezzetine sahip olmak için BOLÇİ internet sitesi üzerinden ya da BOLÇİ satış noktalarından satın alma işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Bu sayede leziz trüf çikolata çeşitleri de en kısa sürede en tatlı anları yaşatmak için sizlerle olacaktır. Kısa sürede teslimi sağlanan bu ürünler özelliklerinden, lezzetlerinden ve tazeliklerinden hiçbir şey kaybetmeden sizlere ulaştırılır ve en keyifli anlarınızın tatlanmasına da katkı sağlar. Siz de tatlı krizinde yiyecek nefis bir çikolata arıyorsanız, çikolata hazzını doruklarda yaşamak istiyorsanız, ikram etmek için en şık ürünlere bakıyorsanız hemen trüf çikolata çeşitlerine göz atın!

Aşırı sıcak, koku, nem gibi durumlardan etkilenebilen bu çikolatanın buzdolabında saklanması tavsiye edilmez. Serin ve kuru yerde saklanan trüf çikolata çeşitleri, tazeliklerini koruyacakları gibi nefis lezzetlerini de tüketilene kadar kaybetmeyeceklerdir.

 

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz KVKK mevzuatına uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunması Kanunu’nu inceleyebilirsiniz.