1

TRÜF ÇİKOLATA

Birbirinden leziz çikolata çeşitlerimizi keşfedin.

Bolçi`den Trüf Çikolata

 

Trüf çikolata, Fransızca’da Truffe en chocolat olarak bilinen, içi ganaj ve dışı çikolata veya kakao tozu ile kaplı bir tür şekerlemedir. Trüf çikolata ilk defa 1895 yılında Chambéry, Fransa'da Antoine Dufour tarafından üretilmiştir. Çikolatanın bilinirliliği ise Antoine Dufour tarafından 1902'de Londra'da açılan Prestat çikolata dükkanı sayesinde arttı. Bu ürünün en ilgi çekici ve farklı yanı içindeki dolgusudur, çünkü çikolata asıl lezzetini bu dolgudan alır. Fındık, badem gibi çeşitli dolgular ile üretilen trüf çikolata çeşitleri, farklı ve şık tasarımları ile usta ellerden çıkarak en leziz anların yaşanmasına katkı sağlar. Nefis bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolata ile birleşen özel dolgu tarifi en keyifli anlara eşlik eder. Bu çikolataları ikram ederken kahve keyiflerinde tatlı bir an yaşamak için hediye etmek ya da atıştırmalık tüketmek için en tatlı ürünlerdir. Bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolatanın tadını, doyum olmayan lezzeti ile buluşarak tarif edilemez bir tatlı deneyimi sunar. Trüf çikolata severelere mantar çikolata ve beyoğlu çikolatası lezzetinede varmalarını tavsiye ederiz.

 

Trüf Nedir? 

Trüf çikolata ile aslında birçok yerde karşılaşmış ve büyük ihtimalle tadına da bakmışsınızdır. Fakat trüf çikolatanın nasıl yapıldığını bilmeden iştahla yemek bir yana, isminin nereden geldiğini duymamış olabilirsiniz. Trüf aslında, meşelik alanlarda meşe ağaçlarının köklerinde 5 ile 20 cm toprak derinliğinde yetişen bir tür mantardır. Peki bu mantar ile çikolatanın yolları nasıl kesişmiş olabilir? Çünkü trüf çikolata, anatomik olarak trüf mantarına benzemektedir.  Trüf yer mantarına benzetilen trüf çikolata, elle küçük toplar halinde şekil verilerek üretilen, tek ısırık büyüklüğündeki çikolatalardır. Trüf çikolatanın birçok çeşidi vardır, fakat temel olarak iki malzeme gereklidir: çikolata ve krema.

Trüf çikolata birçok şekilde üretilebilir, farklı şekillerde kalıplanabilir ve parlak süslü şeylerle veya fındık ve hindistan cevizi gibi farklı malzemelerle kaplanabilir. Daha sonra bu çikolata kakao tozunda yuvarlanır. Sonunda çikolatanın dış malzemesi kakao ile birleşmesiyle doğal bir görünüm alır. Bu görüntüsü sebebiyle trüf çikolata adını trüf mantardan alır.

Trüf Çikolata Çeşitleri Nelerdir? 

Sevilen birçok çikolata türünden biri olan trüf çikolata, her zaman farklı karışımı ve kaliteli malzemeleriyle en iyi Bolçi çikolata çeşitleri arasındadır. İçeriğinde bulunan malzemelerinin kalitesi oldukça önemlidir. Birden çok malzemeye süt kremasının lezzeti eklenince müşterilerimize muazzam bir tat sunmak için belirli soğuma işlemlerinden geçmektedir. İşlemlerden sonra çikolata severler için sunuma hazır hale gelmektedir. Trüf çikolata çeşitleri ise aşağıdaki gibi değişim göstermektedir:

 

Trüfello Bonbon Trüf Çikolata

Trüfello Tırtıklı Trüf Çikolata

Trüfello Kırmızı Meyveli Trüf Çikolata

Karışık 4’lü, 8’li ve 16’lı Trüf Çikolata

 

Birçok çikolata çeşidi arasında trüf çikolatalar daha pek çok çeşidiyle, çikolata severlerin başını döndürmeye devam ediyor! Bolçi çikolata, uzun yıllardan beri verdiği hizmetle istenilen çikolataları müşterilerine ulaştırmaya ve müşterilerini şımartmaya devam ediyor!

 

Bolçi Trüf Çikolata

BOLÇİ kalitesi ile üretilen trüf çikolata çeşitlerinde tıpkı diğer ürünlerdeki gibi domuz yağı ya da katkıları da bulunmamaktadır. Bunun yanında alkol veya herhangi sağlığa zararlı kimyasal madde içermeyen trüf çikolata çeşitleri, her yaştan bireyin tüketimine uygun olacak şekilde üretilir. Kaliteli Belçika çikolatası ile kaplı çikolata sevenlerin vazgeçemediği bir üründür. Her biri yıllara dayanan BOLÇİ deneyimi ve ustalığı sayesinde hazırlanarak raflardaki yerini alır. Nefis dolgu çeşitlerinin bitter çikolata, beyaz çikolata ve sütlü çikolata ile eşsiz birlikteliği olan trüf çikolatadır. Yıllara dayanan deneyimi ve kalitesi ile sizlere sunuluyor. Şık tasarımdaki ambalajı ile de tazeliğini ve özelliğini koruyarak her an tüketime hazır halde korunuyor. Trüf çikolatanın leziz dolguları ile çikolata hazzını doruklarda yaşatıyoruz. BOLÇİ ustalığı ile kaplanmış bitter, beyaz ya da sütlü çikolatanın akıllara durgunluk veren lezzetine ortak olmaya ne dersiniz?  Trüf çikolata çeşitleri ile taçlanarak en keyifli anlarda tüm çikolata sevenlerin yanında olmayı amaçlıyoruz. Bu çikolataların her biri özenle üretilir ve en sevilen lezzetler ile birleşerek her damak tadına hitap etmeyi amaçlar. Şık ambalajlar ile süslenen BOLÇİ çikolata çeşitlerinin her birinde olduğu gibi trüf çikolata çeşitleri de en kaliteli şekilde ambalajlanarak hediye etmek için ve tüketmek için en uygun şekilde hazırlanır. Bu ürünlerin her biri en kaliteli malzemelerden üretildiği için her yaşa hitap edecek içeriklere sahip leziz ürünlerdir.

 

Trüf Çikolata Fiyatları 

Trüf çikolata çeşitlerine sahip olmak için BOLÇİ internet sitesi üzerinden sipariş verebilir ya da BOLÇİ satış noktalarından satın alabilirsiniz. Bu sayede leziz trüf çikolatalar en kısa sürede sizlerle olacaktır. Kısa sürede teslimi sağlanan bu ürünler özelliklerinden, lezzetlerinden ve tazeliklerinden hiçbir şey kaybetmeyecektir. Sizlere ulaştırılır ve en keyifli anlarınızın tatlanmasına da katkı sağlar. Siz de tatlı krizinde yiyecek nefis bir çikolata arıyorsanız trüf çikolata çeşitlerine göz atın! Serin ve kuru yerde saklanan trüf çikolata çeşitleri, tazeliklerini koruyacakları gibi nefis lezzetlerini de tüketilene kadar kaybetmeyeceklerdir.

 

Trüf Çikolataların Yapım Aşaması 

 

 Birçok çeşidi bulunan Bolçi çikolata arasında en çok talep gören çikolatalardan biri de Trüf çikolatadır. Trüf çikolata çeşitleri, her zaman beğeni alan ve içine konulan kaliteli malzemeler ve çikolatanın enfes büyüsüyle ağızda harika bir tat bırakır. Günümüzde en çok tercih edilen çikolata çeşitlerinden biridir. Bu sebeple de içerisinde bulunan dolgu ve çikolatanın harmanlamasıyla oluşan özel bir çikolatadır. Her zaman birçok kişini ilgisini çeken trüf çikolata, gerçekten özel bir çikolatadır.

 

Trüf çikolatanın içerisine konulan dolgunun çikolatayla birleşimi ise trüf çikolatayı daha da özel kılmaktadır. Trüf çikolatanın birçok çeşidi olduğu için çikolatalar farklılık gösterebilmektedir. Her trüf çikolata çeşidinde müşterilerimizin isteğine göre malzeme konularak, farklı bir türü elde edilebilir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR