Madlen Çikolata

 

1940’dan beri eskimeyen tat: Madlen Çikolata

Madlen çikolatanın hikayesi; Fransa’da yaşayan İrlandalı bir mültecinin Fransız hizmetlisinin “madeleine“ tarzı küçük tatlılar ve kekler yapmasıyla birlikte 18.yy’da başlamıştır. İsmini madeleine adındaki içi çikolata dolgulu kurabiyelerden alan madlen çikolata, madalyon şeklinde çikolata demektir. Madlen çikolatanın kalıbı ise, ünlü çikolata kalıpçısı Anton Reiche’den İstanbul’a 1940 senesinde gelmiş ve hızla yayılmıştır.

Zamansız lezzet: Madlen Çikolata 

Madlen çikolata çeşitleri uzun yıllardır en tatlı ve kibar hediyeler olarak tercih edilen tadın doyum olmaz lezzetlerdir. Bu çikolatalar pek çok farklı çeşidi ve ilgi çekici paketlemeleri ile de hem göze hem de her damak zevkine hitap etmeyi amaçlar. Özellikle de lezzetine doyum olmayan bu lezzetlerin şık hediyeler olarak tercih ediliyor oluşu madlen çikolata çeşitlerinin ne kadar özel ve leziz olduklarının da ayrı bir göstergesidir. Ustalık ile hazırlanan ve yılların deneyimi ile birleşen eşsiz madlen çikolata lezzetleri farklı tasarımlardaki ambalajları ile en özel ve leziz hediyeler için özel günlerin taçlandırıcısı niteliğindedir. 

Tatlı bir güne tatlı bir hediye : Madlen Çikolata

Mutlu bir günde “eli boş gitmemek” senelerdir süren, en güzel geleneklerimizdendir. Heyecanlı, mutlu olaylara eşlik eden yeme-içme kültürümüz, bu heyecanlı olayları tarihe kazımak için renkli, unutulmaz bir işbirlikçi midir. Bir arkadaşımızın bebeği doğduğunda veya kuzenimizin evlilik yolunda attığı ilk adımda yanında olmak isteriz. İşte bu durumlarda verilebilecek en lezzetli hediye madlen çikolatadır. Madlen çikolata çeşitleri yıllardan beri en özel günlerde hediye edilen çeşitlerindendir. Kız isteme, bayram, yeni bebek kutlaması, nişan gibi pek çok özel günde tercih edilen madlen çikolata çeşitleri ayrıca doğum günüyıl dönümü gibi pek çok farklı özel günde de hediye edilebilmektedir. Özel lezzetleri, şık tasarımları ve her zevke hitap eden içerikleri ile madlen çikolata çeşitleri; bu değerli günlerde hediye etmek için en tatlı sürprizlerden biri olabilir. 

Resmi bir güne renk katan : Madlen Çikolata

Resmi kurumlara giderken resmi bir hediye vermeyi tercih ederseniz, öğretmenlerin, doktorların ve diğer meslek gruplarından tanıdıklarınızın gününü kutlamak isterseniz madlen çikolata hem bu resmi ortamın ciddiyetini koruyacak hem de tatlı bir sohbet yanında tatlı bir seçenek olacaktır. Yine benzer şekilde kurumsal alanda, iş ortaklarınızla, müşterilerinizle, misafirlerinizle hem iş konuşup hem de hayatın lezzetlerinizi kaçırmak istemediğiniz anlarda madlen çikolata vazgeçilmez bir seçenektir. 

Kendinizi madlen çikolata ile şımartın

Madlen çikolata, sadece kutlamalarda değil, çikolataya düşkün olanların kişisel olarak da tercih ettiği bir çikolata çeşididir. Günlük koşturmacanıza bir mola vermek istediğinizde, kahvenizin yanında keyifle tüketebilirsiniz. Tıpkı sade, orta şekerli kahve zevkiniz gibi madlen çikolatanın kakao miktarını da zevkinize göre tercih edebilirsiniz.  Çünkü madlen çikolata çeşitleri her damak zevkine hitap edecek şekilde özenle üretilir. En kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu lezzetlerin çeşitleri ise sütlü, bitter, antep fıstıklı ve fındıklı çikolatadan oluşmaktadır. 

Madlen çikolata bu özel ve değerli günlerde; abartısız, sade görünümü ve kakaonun asaleti ile hem resmi ortamlarda, hem geçmiş olsun dileklerinizi iletmek için, hem de mutlu ve neşeli kutlamalar için hediye tercihi olarak vazgeçilmezdir. Kalabalık organizasyonlarda ambalaj paketli türleri hijyen açısından daha çok tercih edilirken, kız isteme gibi daha aile ölçeği hediyelerde kutulu ürünler tercih edilmektedir.

Madlen Çikolata Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde üretildiği günden beri, acı tatlı günlerin eşlikçisi olan madlen çikolata bugün de farklı tasarımları ve tatları ile gönülleri fethetmeye devam etmektedir. Madlen çikolata çeşidi çoktur fakat madlen çikolata bu çeşitler üretilirken, kakao ile bağını koparmayarak, yerini diğer çikolatalara kaptırmayan bir klasiktir. Sunum ve ikramların efendisi madlen çikolata klasik bir kakaonun zarif geometrik tasarımlarla buluşmasıdır diyebiliriz.

 

Madlen çikolata çeşitleri her damak zevkine hitap edecek şekilde özenle üretilir. En kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu lezzetlerin çeşitleri ise sütlü, bitter, antep fıstıklı ve fındıklı çikolatadan oluşmaktadır. Madlen çikolata çeşitlerinin en özel yönü ise farklı paketlemeleri ile ilgi çekici oluşları ve hediye etmek için bu anlamda da birebir ürünler olmalarıdır. Bu ürünler içinde en farklı ve ilgi çekici olanı ise Square Kutu ile Kültür Serisi İstanbul Kutusu’dur. Bu kutular hem ilgi çekici ambalaj tasarımları hem de içerikleri ile çok sevilen farklı lezzetlerdir. 

Square Kutu Özelliği Nedir?

Square kutu, alışılmış madlen çikolata lezzetinin dışında bir çikolata hazzı sunar. Bu ürünün içeriğinde sütlü, bitter, Antep fıstıklı ve fındıklı çikolatalar yer alır. Genellikle yalnızca sütlü ve bitter çikolata çeşitlerinden oluşan madlen çikolata geleneğine farklı bir bakış katan Square Kutu sayesinde özel günlerde hediye etmek için farklı lezzetleri de tercih etmek mümkündür. Bu kutu ile alışılmış sütlü ve bitter lezzetlere eklenen taze yemişler, en kaliteli BOLÇİ ürünlerinden birinin ortaya çıkmasına katkı sağlar. 

Kültür Serisi İstanbul Kutusu Özelliği Nedir?

İstanbul’un en özel yerlerini içeren bu özel kutuda, sütlü madlen çikolata çeşitleri yer alır. Madlen çikolataların alışılmış ambalajlardan kurtulmasına katkı sağlayan bu kutu sayesinde İstanbul’un en özel yerleri ile nefis BOLÇİ madlen çikolata çeşitleri bir araya gelir ve lezzet adeta sanat ile bütünleşir. İstanbul’dan pek çok farklı kareyi görmeye olanak sağlayan bu kutu özellikle de hediye etmek için tercih edildiği zaman çok anlamlı ve değerli bir sürpriz olacaktır. 

Kolayca Ulaşın

En tatlı lezzetlere, özel sürprizlere ve tadına doyum olmayan madlen çikolata çeşitlerine BOLÇİ internet sitesi üzerinden ya da BOLÇİ satış noktalarından kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Siz de sevdiklerinize bir tık ile nefis madlen çikolata çeşitlerini hediye edin, mutluluğu çikolata hazzının özel tasarımları ile gönderin!

 

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz KVKK mevzuatına uygun olarak toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Verilerin Korunması Kanunu’nu inceleyebilirsiniz.