Geçmişten günümüze bir lezzet hikayesi

BOLÇİ, ülkemizde doğal güzellik denince akla ilk gelen şehir Bolu’nun meşhur markası ve tescilli çikolata üreticisidir. Fındık, antep fıstığı, badem ve yer fıstığı gibi kuruyemişlerden üretilen krokanın çikolata ile kaplanmasıyla oluşturulan tescilli ürünümüz Bolu Çikolatası’yla çıkılan bu yolculukta bugün 800’ü aşkın çeşidi ve son teknoloji fabrikasında, dünya piyasalarına hitap eden, her biri Bolçi ustalığıyla hazırlanan bu lezzetli tatlar 22 ülkede sıra dışı lezzet tutkunlarının gözdesi olmaya devam etmektedir.

BOLÇİ, 1998 yılında Deniz Gıda Sanayi Ltd. Şti.’nin, kimilerine göre büyük risk sayılan, “Bolu’ya özgü ulusal bir marka oluşturma” hayali ile çıktığı yolda yürütülen pazar oluşturma, markalaşma, satış ve Ar-Ge çalışmaları sonrasında hedefine ulaşmış bir çikolata markasıdır. Türkiye’ye özgü geleneksel gıda listelerinde başı çeken BOLÇİ, “Bolu’nun markaları” sıralamasında en başta yer almaktadır. Ulusal medya ve internet ortamında sıkça yer bulan, lezzet siteleri ve bloglarda övgü dolu cümlelerle anlatılan, ünlü yazarlarımızın köşelerine konu olan ve tüketicisinin aşkla sahip çıktığı BOLÇİ, ismi ve benzersiz ürünleriyle Bolu’ya da “marka şehirleri” ayrıcalığını kazandırmıştır. Sıradışı lezzet tutkunlarının gözdesi olan BOLÇİ, artık klasik hediyelik sıkıntısına son veren ve özel günlerde de armağan edilebilecek en seçkin çikolataları sunmaktadır.

BOLÇİ’nin meşhur ve tescilli ürünü Bolu Çikolatası çikolata sektöründe ulusal ve uluslararası markaların sahip olduğu hiçbir ürüne benzememektedir. Sadece çikolata değil, tamamen özgün bir lezzettir. Bu özelliği sebebiyle BOLÇİ, 1998 yılında üretime başlayıp ümit vadeden bir marka hüviyetine kavuştuğu andan itibaren gerek isim gerekse ürün olarak onlarca taklidi türemiş bir markadır. Tamamen uygunsuz koşullarda üretilen, kalite ve hijyen standartlarından yoksun bu ürünler, kurumsal kimlik, tasarım ve sunum tekniklerini de kopyalama peşinde koşarken; BOLÇİ, üretim, marka ve pazarlama çalışmalarını uzman bir ekiple dünya standartlarında yürütmektedir.

BOLÇİ’nin müşteri memnuniyetini ve kaliteyi her zaman ön planda tutarak çıktığı yolda öncelikli hedefleri, yurtiçinde satış noktası ve bayii ağını her geçen gün çoğaltarak, Türk tüketicisinin tamamına ulaşmak, yurtdışında pazarı büyütmek amacıyla zaten var olan ihracatını arttırmaktır.

Bambaşka bir çikolata keyfi sunan Bolu Çikolatası’nın tescilli üreticisi BOLÇİ, ürün çeşitleri ve devamlı yükselen kalite anlayışıyla 2010 yılında “Çok daha farklı bir BOLÇİ” mottosuyla ürün yelpazesine Beyoğlu Çikolatası, Spesiyal Çikolata, Trüf Çikolata, Madlen Çikolata, Roche Çikolata, Draje, Mantar Çikolata, Harf Çikolata vb. ürünleri katarak çikolata tutkunlarını Bolçi’nin ustalığıyla buluşturdu.

Bugün Bolçi 800’ü aşkın ürün çeşidi ve birbirinden farklı çikolata çeşitleri ile pazarda yerini almaktadır. Yeni ürün çeşitleri içinse Ar-Ge çalışmaları uzman ekibimiz tarafından aralıksız bir şekilde devam etmektedir. BOLÇİ markasının sahibi BOLÇİ ÇİKOLATA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan AKSOY, çikolata ve unlu mamuller konularında dünyanın en saygın gıda eğitim merkezlerinden sertifika sahibidir. Bolu Çikolatası’nı taklitlerinden ayıran özel formülü oluşturmak, Hasan Aksoy ve uzmanlar tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde yaklaşık 1 yıl sürmüştür. Doğal hammaddelerin özenle seçildiği Bolu Çikolatası ürünlerinde kullanılan kuruyemişlerde ve çikolatalarda başından beri en kaliteli ürünler tercih edilmektedir. Bu kalite ve güven yaklaşımı BOLÇİ’nin vazgeçilmezlerindendir. Tüm ürün çeşitlerinde en üst kalite hammadde anlayışı ile hareket eden BOLÇİ, son teknoloji fabrikasında gıda güvenliğini ön planda tutarak kaliteli ürünleri mutlu çalışanlar ile devamlı üretmek amacındadır. BOLÇİ, kesinlikle alkol, domuz yağı ve kimyasal türevleri içermemektedir.

1998 yılında 16m^2 bir üretim alanında özel Bolu Çikolatası’nın üretimi ile başlayan BOLÇİ, bugün 16300m^2 son teknoloji fabrikasında aylık 250 ton kapasiteye sahip, 22 ülkeye ihracatı olan bir markadır. Fabrikada, tamamı ön eğitimden geçirilerek istihdam edilen 350 çalışan görev yapmaktadır. Hammadde temininden pazara kadar tüm safhalarda Gıda Güvenliği şartları korunmakta ve ürünün tazeliği ön planda tutulmaktadır.

Küçük bir kapta, Bolu’nun taze dağ fındıklarından elde edilen krokanın çikolatayla buluşturulmasıyla başlayan bu öykünün üzerinden bugüne kadar tam 22 yıl geçmiştir. “Bolu’nun da çikolatası mı olurmuş!”lardan Türkiye’de 70’i aşkın il ve 22 ülkeye satışı olan bir Türk çikolata üreticisi olmak ve gücüne güç katan milyonlarca “Bolçisever” ile büyük bir marka haline gelmek gurur vericidir.

Güzel Bolu’muzun simgesi olmanın gururunu taşırken yepyeni bir hizmet anlayışıyla yine rakipsiz ve eşsiz tatların peşinden koşuyoruz. Ve ısrarla, BOLÇİ logosu gördüğünüz herhangi bir lezzet noktasında bu eşsiz tatları denemenizi öneriyoruz.

 

 

Gerisini damak zevkiniz kendiliğinden halledecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR